Platforma debat o polskiej polityce społecznej
Portal DPPS umożliwia aktywne uczestnictwo w debatach on-line osobom z różnych regionów kraju, pochodzących z różnych środowisk.
Portal powstał w ramach projektu w odpowiedzi na potrzebę upowszechnienia wyników najnowszych badań naukowych, w tym prowadzonych przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPiSS) oraz podniesienie poziomu wiedzy o procesach warunkujących prowadzenie polityki społecznej wśród badaczy, studentów oraz przede wszystkim na styku nauki i polityki.
Kategoria: polityka społeczna
Domena: debaty.ipiss.com.pl
Data wdrożenia: lipiec 2020
Utrzymanie i wsparcie: sierpień 2020 - lipiec 2022
Zamawiający
Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPiSS)
W 1962 r. utworzony został Instytut Pracy, który w 1972 r. przekształcono w Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Jednostką nadzorującą dla IPiSS jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Instytut podejmuje problemy pracy i polityki społecznej w sposób interdyscyplinarny. Kierunki prac badawczych są dostosowywane do bieżących potrzeb polityki społeczno-gospodarczej kraju. Placówka prowadzi też działalność wydawniczą - książki i czasopisma.
Zakres prac
Budowa platformy DPPS – zintegrowanego systemu informatycznego osadzonego w domenie internetowej, agregującego komunikację w obszarze mediów społecznościowych.
- przeprowadzenie analizy szczegółowej wymagań Zamawiającego
- Zaprojektowanie szablonów stron (w tym szaty graficznej i stylistyki) dla poszczególnych stron
- Opracowanie systemu zarządzania treścią (CMS) umożliwiającego łatwe edytowanie treści
- umieszczenie treści w serwisie
- Opracowanie internetowego moderowanego forum umożliwiającego intuicyjne prowadzenie dyskusji
- Przeprowadzenie prac programistycznych obejmujących implementację uszczegółowionych funkcjonalności platformy
- Import danych dotychczas zgromadzonych
- Wykonanie dokumentacji użytkowej Platformy
- Instalacja Platformy w docelowym środowisku produkcyjnym
- Asystowanie w przeprowadzeniu testów Platformy
- Przeprowadzenie szkoleń dla osób odpowiedzialnych za obsługę Platformy.
- Usługi utrzymania - 200 roboczogodzin dodatkowych prac
O projekcie
Głównym celem projektu jest organizacja cyklu debat o polityce społecznej służących rozwojowi dyskusji o kluczowych dla Polski problemach rozwojowych w kontekście polityki społecznej oraz transferowi wiedzy między „światem nauki” a polityką (policy makers). Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu 9 debat dotyczących problematyki polityki społecznej, które są kluczowe dla Polski w kontekście obecnie realizowanych programów społecznych, trendów międzynarodowych, a także wyzwań i dylematów, przed jakimi stanie polityka społeczna w Polsce w perspektywie nadchodzących lat.
Projekt został dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Społeczna Odpowiedzialność Nauki/Doskonała Nauka” w ramach modułu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”.
Widoki mobile
Widoki desktop
Wybrane funkcjonalności
Etapy realizacji
Etap I
Zaprojektowanie Platformy Opracowanie i przedstawienie koncepcji funkcjonowania Platformy, która obejmie: spotkanie organizacyjne przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, wykonanie projektu graficznego, wykonanie projektu technicznego.
Etap II
Wykonanie Platformy z pełną funkcjonalnością i przekazanie do testów funkcjonowania wykonywanego przez i na zlecenie Zamawiającego w asyście Wykonawcy. Umieszczenie na Platformie treści przekazanych przez Zamawiającego w formie elektronicznej. Wykonanie produkcyjnej wersji Platformy uwzględniającego wszelkie uwagi Zamawiającego sformułowane po przeprowadzeniu testów. Uruchomienie Platformy po otrzymaniu ostatecznej akceptacji.
Etap III
Dostarczenie kompletnej dokumentacji obejmującej: Instrukcję użytkownika oraz redaktora wraz z szczegółowym opisem funkcji, pól, formularzy itp. Instrukcję administratora. Szczegółowy opis instalacji. Przeprowadzenie 1 szkolenia dla administratorów i redaktorów dotyczące obsługi Platformy.
Etap IV
Celem zadania jest obsługa Platformy obejmująca co najmniej: Zapewnienie bezpieczeństwa Platformy przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu poprzez dostosowanie kodu strony oraz należytym skonfigurowaniu systemu CMS. Zapewnienie aktualizacji wersji wdrożonego systemu CMS i forum jak również zainstalowanych komponentów. Modyfikacja poszczególnych funkcjonalności Platformy.
Etap V
Zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Platformy przez okres 24 miesięcy od momentu odebrania Platformy.